Що треба знати про дитячий садок

           Заклад дошкільної освіти забезпечує  дошкільну освіту дітей від 2 до 6 років відповідно до чинного законодавства.

       ЗДО працює з 6.30 до 18.30 щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів.  Ранковий прийом дітей у ЗДО здійснюється з 6.30 до 8.00.

       До дитячого садка батьки мають привести дитину  здорову,  охайно одягнену відповідно погодним умовам та у зручному взутті. 

    Поважними причинами невідвідування дитиною ЗДО є випадки, підкріплені відповідними документами:

·          -   хвороба дитини (медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ЗДО);

·    відпустка батьків (довідка з місця роботи батьків, медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ЗДО);

·        -  літнє оздоровлення: 1 червня – 31 серпня (медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ЗДО).

     Дитину можна залишати вдома за сімейними обставинами без подальшого подання медичної довідки про стан її здоров’я не більше ніж  на 3 дні.  У будь – якому випадку невідвідування ЗДО у перший день до 8.15 батькам необхідно повідомити вихователів про причину відсутності дитини та у подальшому періодично інформувати педагогів про стан здоров’я дитини.

      У ЗДО батьками надаються медичні документи, якщо дитина відсутня у групі упродовж:

-   3-х днів та більше (медична довідка з карантинною відміткою);

-   місяця та більше (до довідки додається висновок про посів на яйце глист)

      До 10 числа поточного місяця батьки сплачують за харчування дитини у ЗДО. У закладі дошкільної освіти забезпечується   триразове харчування дітей.

Щоденно з меню можна ознайомитися на інформаційному стенді кожної групи.

       Батьки вихованців, або люди, які їх замінюють,  мають забезпечити дитину:

-  змінним взуттям (капці, черевики тощо) повинно щільно фіксуватися на нозі дитини та мати каблук заввишки 1 см з метою профілактики плоскостопості;

 піжамою;

 запасним чистим одягом за необхідністю;

предметами особистої гігієни (носовичок, гребінець тощо);

 для занять  музикою та хореографією дитина повинна мати чешки;

для занять фізкультурою  необхідна спортивна форма (шорти та футболка).

         Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу може здійснюватись:

   -  за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

  -  у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини, дитина не приймається до тих пір поки не буде сплати.

       Батьки мають бути активними учасниками освітнього процесу, а саме:

-  сприяти створенню оптимальних умов  дома та у ДНЗ для з дошкільної освіти дитини;

 -  відвідувати батьківські збори, консультації, конференцій, відкриті заходи;

-  брати участь в свята, розвагах, змаганнях та конкурсах.                 

           Доречно  попросити у вихователів номер мобільного телефону для спілкування та вирішення питань щодо здоров'я та розвитку дитини. Дзвонити бажано у години, погоджені з вихователем.  Якщо вам телефонує вихователь, обов'язково зв'яжіться з ним, оскільки інформація може бути дуже важливою. 

    Лише тісна співпраця педагогів та батьків - запорука комфорту дитини в дошкільному закладі  та отримання нею якісної дошкільної освіти.

 



        Що хорошого в дитячому садку? До початку шкільного віку батьки залишаються єдиними по-справжньому авторитетними дорослими в житті дитини. Але необхідно пам'ятати, що, починаючи з трьох років, дитині бажано почати спілкування з однолітками. Дитячий садок надає таку можливість у повному обсязі. В колективі малюкові значно простіше освоїти навички самообслуговування: навчитися самостійно одягатися, прибирати за собою речі та іграшки, дотримувати особисту гігієну. Відвідування дитячого саду формує навички спілкування, привчає враховувати загальні інтереси і взаємодіяти з іншими дітьми. (Особливо важливо це для єдиних дітей в сім'ї.) Установка «я - моє» трансформується в установку «наше - спільне». Дитина починає охоче ділитися іграшками, допомагати одноліткам.

        Всіма цими вміннями дитина оволодіває в  атмосфері дитячого садка за 3-4 місяці. У дитячому садку набагато більше часу приділяється різним іграм, інтелектуальним заняттям, фізичним вправам. Дитина отримує багато інформації і досвіду, які сприяють розвитку логічного мислення, мови, музичних і художніх здібностей. Тут же дитина розуміє, що є інші дорослі, крім мами (вихователі, няня), до думки яких треба прислухатись, а іноді і просто підкорятися. Досвід спілкування з вихователями надалі допомагає дитині уникнути труднощів у встановленні відносин зі шкільними викладачами.

    Ще один позитивний момент – ознайомлення дитини з нормами і правилами поведінки в суспільстві, встановленням їх дотримуватися. Важливо пам'ятати і про інші переваги дитячого садка: режим харчування, прогулянках, заняттях, сприяють всебічному розвитку дитини. Враховуйте це, якщо зберетеся віддавати дитину в садок.

        Кращий вік для успішної адаптації дитини до режиму дитячого садка — два-три роки. На цей період припадає перша криза дитини, який психологи називають "кризою трьох років". Малюк, прагнучи утвердити своє «я», тягнеться до самостійності. Він легше переносить розлуку з мамою, звикає до виховательки і швидше знаходить спільну мову з іншими дітьми. Саме в цей час дитсадківський режим сприятливо впливає на становлення особистості дошкільника, і дитина менш болісно проходить стадію звикання до нового середовища.
Батькамі вихователям на початковому етапі пристосування дитини до дитячого саду потрібно бути уважними та чуйними. Завдання батьків: морально підготувати малюка до зміни обстановки і режиму; пояснити, для чого потрібен дитячий садок, підкреслити, що йому там буде добре, а щоб процес звикання і адаптації пройшов більш гладко і швидко, можна порадити будинку дотримувати режим, близький до дитсадкового.
        Чи можуть батьки вдома забезпечити дитині такі ж умови як в дитячому садку? Можуть, але тільки якщо вони самі готові серйозно цим займатися. В області інтелектуального та фізичного розвитку, освічені і дбайливі батьки, безумовно, зможуть дати більше, ніж вихователі в дитячому саду. (Тут можуть допомогти різноманітні гуртки та секції, де дитина займається, а мама його чекає.) Найважче в домашньому вихованні - створити дитині умови для соціальної адаптації та розвитку, навчити її дотримуватися певних правил поведінки, прийнятих в суспільстві.
На закінчення хочеться сказати: шановні батьки, вирішувати вам - водити або не водити малюка в дитячий сад.

За матеріалами сайту: http://lady.webnice.ru/beauty/?act=article&v=290